FC

Thomas Deruda

Athletico Marseille · Midfielder

Play-by-Play

  1. 2015-09-26 0 43 FRA-IENS Thomas Deruda red card FRA-IENS 0-1
  2. 2015-09-12 0 67 FRA-BOUL Thomas Deruda substitution out FRA-BOUL 1-0
  3. 2015-09-12 0 32 FRA-BOUL Thomas Deruda yellow card FRA-BOUL 1-0
  4. 2015-09-05 0 70 FRA-CHAM Thomas Deruda goal FRA-ATQH 2-1
  5. 2015-09-05 0 36 FRA-CHAM Thomas Deruda yellow card 0-0
  6. 2015-08-15 0 85 FRA-FREJ Thomas Deruda substitution in FRA-ATQH 0-3